پنجشنبه 30 خرداد 1398   11:47:06
 • ارسال به دوستان
 • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
 • 1397/5/26 جمعه
 • جلسه کمیته پیشگیری ومبارزه با مصوف مشروبات الکلی
  دومین جلسه کمیته پیشگیری ومبارزه بامشروبات الکلی 24/5/97
  دومین جلسه کمیته پیشگیری ومبارزه با مصرف مشروبات الکلی درتاریخ24/5/97 به ریاست معاون محترم سیاسی امنیتی واجتماعی برگزار گردید دبیر این کمیته مدیرکل محترم اجتماعی وفرهنگی استانداری می باشد

  مشروح جلسه:

  ابتدا آیاتی از کلام اله مجید تلاوت و بعد ازآن آقای سید علی فتح میرمحمدی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی ضمن خیرمقدم به حاضرین مصوبات جلسه قبل را قرائت نموده تا دستگاهها اقدامات خود را در رابطه با مصوبات مرتبط گزارش دهند. سپس جناب آقای سید محمدکاظم نظری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی با تأکید بر اینکه مدیران دستگاهها مؤظفند نسبت به اجرای مصوبات اقدام و به جلسات منعقده اهمیت بگذارند و به موقع در جلسات حضور پیدا کنند و چنانچه مدیری به دلایل موجه نتواند در جلسه ای شرکت کنند می بایست یکی از معاونین مرتبط و مطلع خود را به آمادگی قبلی به جلسه بفرستند.

  ایشان از تولید، توزیع و مصرف مشروبات الکلی در استان اظهار نگرانی کرده و گفت اگر چه آمار مصرف مشروبات در استان بالا نیست ولی رو به افزایش است که باید با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم با آن مبارزه کرد. ایشان فرمود مشروبات الکلی مانند مواد مخدر و دیگر آسیب ها منشأ بسیاری از جرائم است که باید فرهنگ سازی و استفاده از فضای مجازی و تولید محتوا و فیلم کوتاه و بروشور در فضای مجازی به آن پرداخت و با افزایش تولید، توزیع و مصرف آن مبارزه کرد. باید تلاش کنیم فضا را برای تولید کنندگان توزیع کنندگان و مصرف کنندگان نا امن کنیم و نظارت بیشتری بر اماکن و تالارها داشته باشیم.

  مصوبات جلسه

  مدت اجرا

  دستگاهای اجرا کننده

  1

  مقرر شد مصوبات جلسه مورخ 23/3/979 بدلیل عدم اجرا از سوی دستگاههای اجرایی مجدد بررسی و اجرایی و در جلسه آتی گزارش گردد.

  جلسه آتی

  دستگاههای عضو

  2

  مقرر شد مدیران دستگاههای عضو شخصاً در جلسات کمیته شرکت نمایند و در صورت عذر موجه یکی از معاونین مرتبط و مطلع را برای عضو دائمی کتباً معرفی نماید.

  جلسه آتی

  دستگاههای عضو

  3

  نیروی انتظامی بر تالارهای عروسی نظارت داشته باشد.

  طول سال

  نیروی انتظامی

  4

  استانداری بحث اعتبارات مربوط به کمیته پیشگیری و مبارزه با مشروبات الکلی را از طریق وزارت کشور پیگیری نماید.

  فرصت مناسب

  دفتر اجتماعی و فرهنگی

  5

  ادارات سازمان بهزیستی، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، دادستانی با محوریت معاونت بهداشتی دانشگاه نسبت به تهیه آمار دقیق از تولید توزیع و مصرف مشروبات الکلی اقدام و در جلسه بعد ارائه نماید.

  یک ماه

  بهزیستی- دانشگاه علوم پزشکی- نیروی انتظامی- آموزش و پرورش- دادستانی


  بيشتر
  نسخه قابل چاپ
  مجری سایت:شرکت سیگما